7 "Ugly Love" Colleen Hoover


  
Tytuł : Ugly love
Autor: Hoover Colleen
Tłumaczenie: Grzegorzewski Piotr
Wydawnictwo: Wydawnictwo OtwarteOpis fabuły:

Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać…

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera.

Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.

Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.Moja ocena:

Tate jest początkującą pielęgniarką, która w tej chwili nie ma gdzie się zamieszkać i nie stać ją na wynajem mieszkania. Dlatego dziewczyna wprowadza się przez jakiś czas do swojego brata.  Już pierwszego dnia Tate poznaje swojego nowego sąsiada Milesa Archera mimo  okoliczności zapoznania się coś ich do siebie ciągnie.


„Mój plan podoba mi się o wiele bardziej. Przytrzymuję telefon ramieniem i wsuwam rękę do kieszeni, szukając klucza, który przysłał mi Corbin. Wkładam go do zamka i próbuję otworzyć drzwi, ale pijany przechyla się do tyłu. Jęczy, chociaż oczy ma wciąż zamknięte.

– Szkoda, że jest nawalony – mówię Corbinowi. – Całkiem przystojny.” Jednak Miles nie jest mężczyzną, który szuka miłości, pragnie jedynie seksu. Milczący i skryty pilot Miles Archer zawiera z Tate układ.
Zasady są proste: tylko seks. Żadnych pytań. Żadnej przyszłości. Przypadkowe pieprzenie - to jego oferta. Ale co kiedy... Tate to przestanie wystarczać? Czy to może się udać?


 Miles 6 lat temu przeszedł przez piekło, które już na zawsze naznaczyło jego życie. Poczucie winy i ogromne cierpienie towarzyszą mu na każdym kroku. Chłopak postanowił, że już nigdy nie dopuści do tego, aby się w kimś zakochać.
Kiedy Miles poznaje siostrę swojego przyjaciela Corbina  Tate, to od razu zdaje sobie sprawę, że cały jego plan może legnąć w gruzach i czy zdoła kiedyś sobie wybaczyć?

"Miłość nie zawsze jest piękna, Tate. Czasami spędzasz cały swój czas, mając nadzieję, że ewentualnie będzie czymś innym. Czymś lepszym. Potem, nim to wiesz, z powrotem jesteś w punkcie wyjścia i tracisz swoje serce gdzieś po drodze."

Książka od samego początku do końca wywołuje emocje. Trzyma w napięciu, budzi w nas pytania, daję czas na przemyślenia. Collen Hoover znana jest z tego, że w książkach ukazuję różne traumy życiowe. Może to jest to, co w nich uwielbiam, nie są wyolbrzymione, bohaterzy muszą stawić czoło swoim demonom. Mimo bólu, krzywd, jakie spotykają udaje im się funkcjonować. 

Dzięki pierwszoosobowej narracji możemy śledzić losy bohaterów utożsamić się z nimi, odczuwać ich emocje.
Nie spodziewałam się takiej tragedii w tak młodym wieku, nawet przez myśl mi nie przeszło, że może komuś się coś takiego przytrafić. Jak człowiek musi być zraniony, by wiedzieć, że nie pokochasz już i nie chcesz być kochany przez innych? Nie zasługujesz na miłość, bo ból i cierpienie daję ci siłę do przetrwania.

"Ugly love" rozpala wyobraźnie, doprowadza do łez, wywołuje śmiech, strach, ekscytacje, pasję.
Miłość nie zawsze jest piękna, czysta, naiwna ONA również ma swoją drugą stronę potrafi być brzydka, brudna.

Nie zawiodłam się czytając książkę. Polecam serdecznie.

"Serca się przeniknęły. 
Obietnice się złamały. 
Zasady się rozbiły. 
Miłość stała się brzydka."


11 komentarzy:

 1. Prozę autorki mam nadal przed sobą, ale cieszy mnie fakt, że jest to bardzo emocjonująca lektura. Przeczytam z chęcią. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, chusteczki obowiazkowo beda potrzebne

   Usuń
 2. Tak z całą pewnością muszę sięgnąć po tę pozycję :) Inaczej być nie może ;)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, jak sibie przypomne co tam sie dzialo to juz oczy pelne lez mam :)

   Usuń
  2. Domyślam się, gdyż mam już za sobą sporo książek tej autorki ;)

   Usuń
 3. Mam nadzieję, że ta książka szybko trafi w moje ręce, bo uwielbiam Colleen Hoover i jej książki! Oby i ta mnie nie zawiodła!
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki tej autorki chyba nie mogą zawieść :). Każda z nich jest dla mnie świetna.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Skoro wywołuje tyle emocji to trzeba będzie w końcu sięgnąć po coś tej autorki;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam. I poznam opinie.
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Anonimowy16/5/16

  Czekam na nią z niecierpliwością. Mam nadzieję że po takich opiniach, będzie warta przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo pewnie, że tak. Nie zawiedziesz się.

   Usuń

Copyright © 2014 Degustacja książek i nie tylko , Blogger