29# "Władczyni Mroku" K.C.Hiddenstorm


WŁADCZYNI MROKU
K. C. HIDDENSTORM

wydawnictwo: e-bookowo

OPIS FABUŁY:

Megan Rivers jest do bólu przeciętną mieszkanką San Francisco; jedyną rzeczą wyróżniającą ją z tłumu jest jej niesamowity tatuaż. Prowadzi zwyczajne, wręcz nudne życie, jednak wszystko zmienia się w dniu, w którym oblewa swojego szefa kawą w cokolwiek paranormalnych okolicznościach zmienioną we wrzątek, w konsekwencji czego zostaje zwolniona. Kolejne tygodnie obfitują w coraz więcej niedających się racjonalnie wytłumaczyć incydentów; ludzie z jej otoczenia zaczynają umierać, a ona zaczyna przejawiać bardzo niepokojące zdolności... Gdzieś ponad tym wszystkim majaczą tajemnicze pożary dotykające kościoły na całym świecie oraz wielka zdrada, jaka dokonała się dawno temu. W Megan zaczynają rodzić się pewne przerażające podejrzenia, lecz bagatelizuje je z chwalebnym wręcz uporem... do czasu aż zostaje przyjęta do pracy u enigmatycznego Nicholasa Marlowe'a, który okazuje się być samym Księciem Ciemności...MOJA OCENA:

"Mówi się, że jest tyle rodzajów piekła, ile tylko jest w stanie wyobrazić sobie, bądź stworzyć ludzki umysł. Całkiem możliwe. Jean-Paul Sartre powiedział, iż naszym piekłem są inni ludzie i to również wydaje się wielce prawdopodobne."Fabuła wciągająca, świetnie wykreowany świat, ten realny jak i równoległy. Bohaterzy nie są wyidealizowani, mają charakterek. Niejednoznaczni, barwni, a czasem mam wrażenie, że upadli na głowę... Humor Megan zaraża, nie dość, że pyskata, to mówi to co ślina przyniesie na język. Szczera do bólu. Nie martwi się o konsekwencje.


"Szklanka jest w połowie pusta czy pełna? Bez różnicy, bo brakującą część zawsze można zalać wódą- oto jedna ze złotych myśli spośród bogatej kolekcji sentencji i aforyzmów Megan Rivers."

 Wybuchałam  głośnym śmiechem. Kibicowałam jej na każdym kroku. Mimo czasem irytującego zachowania, jej tok myślenia wynagradzał mi to.
"Dobra, przejdźmy do puent. Snując takie rozważania, powinnam być szczęśliwa, prawda? Szczęśliwa! Wręcz rzygać pieprzoną tęczą! No właśnie. A tu klops"


Nie chciałabym dużo zdradzać, więc daję Wam cytaty...

"Aniołowie upadają właśnie dla ciebie- szepnął niskim, zaskakująco melodyjnym głosem."

W skrócie dark fantasy, thriller i wątek miłosny. Daje do myślenia nad tym co dobre, a co złe.

2 komentarze:

 1. Anonimowy17/6/16

  ciekawy wybór, cytaty zapowiadaja fajna ksiazke.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, można oderwać się trochę od codzienności.

   Usuń

Copyright © 2014 Degustacja książek i nie tylko , Blogger